Przejdź do stopki

Program ,,Wspieraj Seniora”

Treść

Pracownicy Socjalni Gminnego  Ośrodka Pomocy Społecznej w Lipinkach w ramach Programu ,,Wspieraj Seniora” pomagają w dostarczeniu niezbędnych produktów do domu seniora, by ograniczyć konieczność wychodzenia osób starszych na zewnątrz podczas pandemii, ze względu na ich bezpieczeństwo.

Jak otrzymać pomoc?

Krok 1.

Osoba starsza w wieku 70 lat i więcej (w szczególnych przypadkach osoba poniżej 70 roku życia), która zdecyduje się pozostać w domu w związku z utrzymującym się stanem epidemii dzwoni na ogólnopolską infolinię uruchomioną w ramach programu Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów – 22 505 11 11.

Krok 2.

Można dzwonić bezpośrednio do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lipinkach na numer- 134477892.

Krok 3.

Pracownik socjalny  GOPS  kontaktuje się telefonicznie z Seniorem, podaje datę i godzinę zgłoszenia prośby o pomoc przez Seniora do infolinii, weryfikuje zgłoszenie i ustala usługę wsparcia, która ma polegać w szczególności na dostarczeniu zakupów, zgodnie ze wskazanym zakresem, obejmującym artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środki higieny osobistej. Następnie podaje dane osoby, która przyjdzie do Seniora w celu udzielenia pomocy oraz datę .

Krok 4.

Wówczas niezwłocznie do seniora przychodzi pracownik socjalny  (podaje swoje imię i nazwisko ), otrzymuje listę potrzebnych zakupów1 oraz pieniądze (tylko gotówka), za które zrobi zakupy w ilościach niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób starszych, w sklepach/aptekach położonych w najbliższej okolicy zamieszkania Seniora).

Krok 5.

Pracownik socjalny  dostarczy zakupy i rozliczy się z nich na podstawie paragonu.

 

Senior pokrywa tylko koszty zakupów – pracownicy GOPS nie pobierają żadnych dodatkowych opłat związanych z dostarczeniem zakupów (usługa dostarczenia zakupów jest bezpłatna).

Pracowni socjalny będzie wyposażony   w środki ochrony osobistej (maska, rękawiczki lub płyn dezynfekujący).
Pracownicy GOPS nie udzielają wsparcia osobom chorym na koronowirusa lub poddanym kwarantannie bądź izolacji.
Realizacja usługi nie przysługuje osobie, która korzysta z usług opiekuńczych, bądź specjalistycznych usług opiekuńczych.

Każdy Senior zgłaszający potrzebę usługi wsparcia wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipinkach  w celu realizacji usługi w ramach Programu ,,Wspieraj Seniora”.
Program ,,Wspieraj Seniora” jest realizowany od 01.01.2021 do odwołania

 

Uwaga na oszustów!


W związku z informacjami o możliwości wykorzystywania przez oszustów aktualnej sytuacji związanej z epidemią apelujemy o zachowanie ostrożności.
Działamy tylko na wyraźną prośbę telefoniczną samego Seniora. Jeśli GOPS nie otrzymał zgłoszenia, a u Seniora pojawił się ktoś, kto ma rzekomo zrobić zakupy, prosimy o zachowanie ostrożności. Jeżeli masz wątpliwość zadzwoń pod nr tel. 134477892


Drodzy Seniorzy z uwagi na Wasze bezpieczeństwo prosimy o pozostanie w tym trudnym czasie w domu. Zachęcamy do skorzystania z pomocy naszych pracowników.

W ramach usługi wsparcia seniorów wolontariusz nie zakupi m.in. wyrobów tytoniowych, alkoholu, odzieży, obuwia, artykułów agd i rtv, nie opłaci usług.

 

11524